Zażywanie leków, a zdrowie zębów Zażywanie leków, a zdrowie zębów

Zażywanie leków, a zdrowie zębów

  • -
183038814-lg

Zażywanie leków, a zdrowie zębów

Wpływ leków na zdrowie zębów jest bardzo duży, z czego niektórzy z nas nie zdają sobie sprawy. Czy wiesz, które leki mogą przyspieszyć proces psucia się zębów oraz powodować inne schorzenia jamy ustnej? Zapoznaj się z wpływem leków na zdrowie zębów. Chcesz, żeby Twoje zęby były jeszcze bardziej białe? Wybierz wybielanie zębów Gdynia tylko z White&Beauty!

Badania wykonane przez naukowców potwierdzają fakt, że leki mogą być przyczyną psucia się zębów. Wiedzą o tym doskonale polscy specjaliści z Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Ich zdaniem leki na astmę w postaci inhalatorów, powodują rozwój próchnicy oraz obniżenie pH jamy ustnej. W ich składzie jest laktoza, dwucukier znajdujący się w mleku. Proszek znajdujący się w inhalatorach może osadzać się na zębach, co może prowadzić do rozwoju próchnicy.

Osoby zażywające leki, na co dzień, powinny w szczególności dbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Prawidłowe szczotkowanie oraz używanie płynów do płukania jamy ustnej może być niewystarczające. Stosowne może okazać się bardziej częste wizyty u stomatologa.

Antybiotykiem, który negatywnie wpływa na stan zarówno zębów, jak i jamy ustnej, jest tetracyklina. Używa się ją w leczeniu trądziku oraz posiada szerokie działanie antybakteryjne. Zbyt duże jej ilości, które mogą kumulować się w szkliwie, przyczyniają się do powstawania przebarwień. Antybiotyki należą do grupy leków, które mają bardzo silne działanie. Mogą wywołać wiele skutków ubocznych.

Czy wiedziałeś, że leki, które są obecnie dostępne na rynku wpływają na ilość produkowanej przez nas śliny? Chodzi o leki na depresję, leki moczopędne, uspokajające oraz przeciwhistaminowe. Jeśli przepływ śliny jest niewystarczający, czas pozostawania cukrów w jamie ustnej jest dłuższy. Może to prowadzić do zwiększenia ryzyka występowania kamienia nazębnego oraz próchnicy. Jeśli musisz zażywać leki, pamiętaj o prawidłowej higienie jamy ustnej. Leki nie powinny być przyjmowane dłużej niż to konieczne.

Chcesz mieć piękny uśmiech, który wszyscy Ci pozazdroszczą? Wybierz wybielanie zębów Gdynia z White&Beauty!