Najważniejsze zalecenia przed i po zabiiegu laserowego wybielania zębów w Gdyni Najważniejsze zalecenia przed i po zabiiegu laserowego wybielania zębów w Gdyni

Najważniejsze zalecenia przed i po zabiegu laserowego wybielania zębów w Gdyni

 • -
Czy Ty też możesz sobie wybielić zęby

Najważniejsze zalecenia przed i po zabiegu laserowego wybielania zębów w Gdyni

Przed zabiegiem wybielania:

 1. 1. Wizyta kontrolna – jeśli przez co najmniej pół roku nie odwiedziłeś lekarza dentysty, taka wizyta jest niezbędna. Zęby muszą być zdrowe, bez jakichkolwiek ubytków, by wykonać zabieg wybielania. Zabieg obejmuje zęby od 1 do 5, więc wystarczy, aby te zęby były wyleczone. Laserowe wybielanie zębów jest zabiegiem estetycznym, a nie leczniczym.
 2. 2. Wykonaj skaling i piaskowanie – oczywiście jeśli występuje taka potrzeba. Należy pamiętać, że w miejscach, gdzie występuje kamień nazębny oraz osad – zęby nie wybielą się. Zabiegi te należy wykonać na dwa tygodnie przed zabiegiem wybielania, ponieważ bezpośrednio po skalingu oraz piaskowaniu może wystąpić podrażnienie dziąseł oraz ewentualne rany.
 3. Przeciwwskazania? Upewnij się, że Ciebie to nie dotyczy. Do najważniejszych zalicza się: ciąża i okres karmienia, paradontoza, epilepsja, astma, nowotwory, patologiczne uszkodzenie szkliwa, zabiegi i choroby w obrębie jamy ustnej, alergia na którykolwiek składnik żelu.
 4. Zapoznaj się z zaleceniami białej diety. Po zabiegu wybielania zębów zaleca się stosowanie tzw. „białej diety” od 3 do 14 dni. Im dłużej będziesz stosować „białą dietę” tym końcowy efekt wybielania będzie lepszy. Należy bowiem pamiętać, że kolor zębów stabilizuje się do 14 dni po zabiegu. Po tym czasie barwa zębów może różnić się od tej bezpośrednio po zabiegu.
 5. Zjedź coś przed zabiegiem! Przez dwie godziny po zabiegu należy pić wyłącznie wodę mineralną niegazowaną.
 6. Delikatnie umyj zęby, by nie podrażnić dziąseł.

 

Po zabiegu wybielania:

 1. Przez dwie godziny po zabiegu wybielania zębów pij wyłącznie wodę mineralną niegazowaną. Przez ten czas zęby nadal „pracują”, kolor ujednolica się, zęby chłoną wszelkie barwniki, dlatego nie należy niczego spożywać.
 2. Stosuj białą dietę od 3 dni do 14 dni po zabiegu wybielania. Jest to bardzo istotne zalecenie po zabiegu, które należy bezwzględnie stosować. Szkliwo zębów po wybielaniu jest odwodnione, dlatego szybko chłonie wodę ze śliny, napojów, czy potraw. Szczególnie w początkowym okresie po zabiegu należy wyeliminować z diety produkty zawierające substancje barwiące, takie jak: kawa, herbata, czerwone wino, napoje gazowane i energetyczne, soki, owoce, pomidory, buraki, szpinak, marchew, ciemne sosy itp. Zaleca się natomiast spożywanie produktów, takich jak: nabiał, produkty zbożowe, drób, ryby, ziemniaki, ryż, makaron, banany itp. Napoje barwiące można spożywać przez słomkę po 3 dniach od wykonania zabiegu. Palenie papierosów może osłabić efekty wybielania, więc w okresie stabilizacji koloru zaleca się całkowite zaprzestanie palenia.
 3. Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej do 14 dni po zabiegu. Zaleca się stosowanie miękkiej szczoteczki do zębów, używanie nici dentystycznych, pasty do zębów wzmacniającej szkliwo oraz płynów do płukania jamy ustnej bez alkoholu.
 4. Jak utrzymać na dłużej białe zęby? Polecamy nasze specjalistyczne produkty podtrzymujące efekt wybielania zębów: mus wybielający oraz kredkę wybielającą. Po dwóch miesiącach można również wykonać zabieg uzupełniający.

Jeśli jesteś już przygotowany do zabiegu wybielania zębów, zapraszamy do White&Beauty w Gdyni!

.